24 Temmuz 2010 Cumartesi

KOMŞUDAN ALINACAK DERSLERÇEVREMİZDE BİR ÇOK EV VAR.EVLERİN İÇİNDEKİLER HEP GİZLİDİR.AMA BAZEN KULAĞINIZA GELİR.DUYUNCA KULAĞIMA İNANAMADIĞIM BİR OLAYI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.MAKSAT DEDİKODU DEĞİL.YUVALARIN TEMELİ NASIL ATILIYOR GÖRÜN İSTİYORUM.ŞAHSEN BEN PAYIMA DÜŞEN DERSİ ALDIM.

BİR HANIM KIZ VARDI.DIŞARDAN ÇOK SEVECEN BİRİ OLARAK GÖRÜRDÜM.EVLENDİ EŞİNİN AİLESİ GELİP GİTMEZDİ FAZLA BEN DE BİR SEFER GÖRDÜM. SEBEBİDE EŞİNİN AİLESİNE HİÇ İYİ DAVRANMAMASI.BENİM PAYLAŞMAK İSTEDİĞİM OLAY DERS ALINMASI İÇİNDİR. OLAYI BANA ANLATAN KİŞİ DİREK OLAYA ŞAHİT OLAN ARKADAŞIMDIR.ÖZEL BİR SEBEBTEN DOLAYI ANLATTI.ZATEN HUYLARINI GÖRÜNCE MESAFEYİ KOYDUM DEDİ.ÇÜNKÜ ODA DUYDUKLARINA İNANAMAMIŞ.

DÜŞÜNÜN KAYINBABASI BİR AKŞAM EVE GELMİŞ.YORGUN VE AÇ.TESADÜF İŞTE KARI KOCADA KIZIN ANNESİNE YEMEĞE GİDECEKLER TAMDA .ADAMA GELİŞİ GÜZEL BİRŞEY HAZIRLAYIP BİZ GİDİYORUZ DEMİŞLER.ADAMI EVDE BIRAKMIŞLAR.TEKLİFTE BİLE BULUNMAMIŞLAR.VE BENİM HANIM KIZ DEDİM KİŞİ BUNU GURURLA ARKADAŞA ANLATIYORMUŞ.SIRDA DEĞİL ZATEN İNSANLARA ANLATTIĞINA GÖRE .RESMEN AĞZIM AÇIK KALDI.AMA KIZIN BU ŞEKİLDE DAAVRANMASININ ARKASINDA YATAN OLAYA GELMEK İSTİYORUM.

DÜĞÜN GECESİ KIZ ANNESİ ARKADAŞIMINDA YANINDA BULUNMASINDAN ÇEKİNMEDEN(KOMŞULARI OLUYOR ZATEN) KIZINA ŞUNLARI ÖĞÜTLEMİŞ.

-KOCANI BİR AN ÖNCE BİZİM TARAFA GEÇİR.(SANKİ SAVAŞIYORLAR)

-AİLESİNDEN SOĞUT,BİZİ SEVSİN.BİZİM YANIMIZDA OLSUN.

DUYDUKLARIMA İNANAMADIM.RESMEN AĞZIM AÇIK KALDI.ŞİMDİ BU OLAY BANA BU EVLİLİK Mİ DEDİRTTİ.EŞLER BİRBİRİNE SAYGILI OLDUĞU GİBİ EŞLERİNİN AİLESİNE DE SAYGILI OLMALI.ERKEK KADDIN OLSUN KARŞI TARAFIDA SEVİP SAYMALI.

BEN EŞİMİN ANNESSİNE BABASINA SAYGIDAA KUSUR ETMEMEYE ÇALIŞIYORUM.KAYINVALİDEM KAYINBABAM BİLE DEMEDİM 5 SENEDE.TAMAM KABUL EDİYORUM İKİSİDE MELEKTEN FARKSIZ.AMA NE OLURSA OLSUN BÜYÜKTÜR SAYGILI OLMAK LAZIM.BEN BABAMIN (KAYINBABAM)UZANAAMAIĞINDAN AYAK TIRNAĞINI BİLE KESERİYORUM YERİ GELİYODA.BENİMDE KIZDIĞIM ZAMANLAR OLUYOR AMA SAYGIMI HİÇ BOZMADIM.RABBİMDE BOZDURACAK ŞEYLER YAŞATMASIN.

BİZLER GELECEĞİN KAYNANALARI VE KAYINBABALARIYIZ ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR.LÜTFEN ÖĞÜTLEMİZE DİKKAT EDELİM.

ÇOCUKLARMIZ BİZİM ELİMİZDE BİR HAMUR NASIL ŞEKİL VERİRSEN ÖYLE KALIR.

5 yorum:

mine dedi ki...

kötü bile olsalar gene de saygılı davranmalı araya mesafe koyarsın olur biter ama baştan böyle davranmak hoşlanmadım ...

zey0zey dedi ki...

bu öğütünü dikkate alıcam =)

uğurböceği dedi ki...

minecim dediğin gibi herşeye rağmen saygılı olmak gerek.bende o kızdan buz gibi soğudum

zeyüzey bloguma hoşgeldin.toplu biz anne babalar şekillendiriyoruz.hepimiz dikkat etmeliyiz

paşakızı mutfakta dedi ki...

sAYGININ VE SEVGİNİN OLDUĞU YERDE HUZURSUZLUK OLMAZMIŞ.Birazda mesafe..Şimdiki gençlere bakıyorum salak aptal gerizekalı laflarını birbirlerine çok rahat söylebiliyorlar..Ne olursa olsun eşinizlede aranızda bir mesafe olması gerekiyor..
Sevgiler bıraktım..

uğurböceği dedi ki...

paşakızı sözüne tamamen katılıyorum.şimdi evler var ama içinde huzur ok.sevgiler benden