7 Temmuz 2010 Çarşamba

HER EVE LAZIM HACI ANNEMİZ:)))

(FOTO PEK BENZEMEDİ AMA İDARE EDİN.)

BENİM KIZIMI BÜYÜTMEMDE EN BÜYÜK YARDIMCIM SEVGİLİ ANNEMİZ.KIZIM BABAANNE DİYEMİYORKEN BEN ONA HACI ANNE DEMESİNİ ÖĞRETTİM(HACIDIR KENDİSİ) ZATEN BİR ÇIRPIDA SÖYLEDİ.ŞİMİ HACIANNE GEL HACIANNE GİT DİYOR KERATA.SAĞOLSUN.YEMESİ GİYEMESİ HER KONUDA ÇOK YARDIMCI VE FEDAKARDIR..

HACIANNEMİZ BİR YERE GİTTİMİZDE KIZDAN ÖTÜRÜ ÇOK TEDİRGİN OLUYORDU.AMAN DÖKMESİN AMAN YARAMZLIK YAPMASIN.DÜN YİNE KOMŞUYA ÇAY İÇMEYE GİTMİŞTİK.YAPMA KIZIM ETME KIZIM DİYE DİYE HELAK OLDUK İKİMİZDE.BEN ZATEN ARKASINDA PERVANE OLDUM DOLANDIM.DOLANIYORUM ÇÜNKÜ OTURMAK İSTEMİYOR.YENİ BİR EV GÖRSÜN TAMAM GÖZLER NERDE NE VAR KOLAÇAN EDER.KEŞFEDECEK YENİ ŞEYLER ARAR DURUR.

EV SAHİBİ -KOMŞUM BOŞVER DOLANSIN ÇOCUK BU DEDİ.-ANNEME KIZIM NE YAPACAN ÇOCUK ZORLA TUTAMAZSIN Kİ DEDİ.BENDE -E ANNE SEN BENDEN DAHA ÇOK DİKEN ÜSTÜNE OTURUYON DEDİM.-ODA KIZIM BARİ SANA MORAL VEREYİM DEDİ.

BANA MORAL VERECEK AMA KENDİ NASIL ENDİŞEYLE OTURUYO.BİR DE GEZMEDE KAKA YAPACAK DİYE AKLI GİDER.HELE BİR DE YAPTIMI SANKİ O YAPMIŞ GİBİ UTANIR SIKILIR.BENDE GEÇEN AYNEN ŞÖYLE DEDİM.ANNE BU ÇOCUK KAKADA YAPACAK ÇİŞ DE BUNDA UTANACAK SIKILCAK BİRŞEY YOK.BİZ NASIL İHTİYACIMIZI GİDERİZ ODA YAPACAK DEDİM.

ÇOK İNCE FİKİRLİ KENDİSİ BEN BAZEN ESPİRİ YAPIYOM.ANNE BU İNCE FİKİRLİLİKLE İYİ YAŞAMIŞSIN BUNCA YIL DİYE.İNSANLARA RAHATSIZLIK VERECEM DİYE AKLI GİDİYOR.GEÇEN GÜN -ANNE SEN ANNENLE EBENEDE DOĞUMANDAN SONRA SİZE VERDİĞİM ZAHMET VE EZİYET İÇİN ÖZÜRDİLERİM DEMİŞSİNDİR DEDİM. OGÜN AMMA GÜLMÜŞTÜK.

NE ANNE AMA BEN ONA HER ZAMAN DERİM SEN HER EVE LAZIMSISIN DİYE

2 yorum:

ikimiz dedi ki...

yazına bayıldım çok güzel olmuş sevgiler
http://modadunya.blogspot.com/
http://ikimiz-2.blogspot.com/

uğurböceği dedi ki...

ikimiz çok sağol .bloguma hoş gelin.