28 Şubat 2011 Pazartesi

saçlar ve ciltler için doğal sabunlarda son gün kaçırmayın derim.


herkese günaydın.
bugün sizlere bir alışveriş sitesi tavsiye edeceğim.katıldığım bir kamyaya ile tanıdığım bu site gerçekten güzel ürünler sunuyor
şuana kadar maillerine sadece bakıp geçiyordum.ama bu sabunları görünce hemen sipariş verdim.
ve sizlerinde faydalanmasını istedim.

.Mardinli sabuncu ustası Mehmet Dede'nin ürettiği, içeriğinde yöreden toplanan yabani fıstık, menengiç ve badem yağlarının kullanıldığı, tamamen doğal ve el yapımı olan İngiltere Prensi Charles'ın da sürekli kullandığı bu şifalı sabunlar Bedava.com üyeleri için satışa sunuluyor. hemde 3tanesi 6.9 tl.(ayrıca alışverişte seçebileceğiniz güzel hediyelerde veriyorlar.


Bu sabun 100 yıl bozulmadan kalabilir. Çünkü tamamen doğaldır.


Mardin’li sabun ustası Mehmet Dede tarafından özel olarak üretilmiştir.


Tamamen bitkisel olan bu sabunun üretiminde yabani fıstık yağı ve melengiç bitkisi kullanılmıştır. Başka hiçbir katkı maddesi veya kimyasal madde içermez.İçeriğinde kullanılan doğal yağlar cildinizi yumuşatır ve dezenfekte eder.


Saçlar için özellikle önerilen bu sabun, saçları besler ve yumuşak hale getirir. Kepeği, saç dökülmesini önler ve beyaz saçlara doğal güç vererek siyahlaşmasına neden olur.


Ürün üç adet gönderilmektedir.


sizde bu harika sabunlardan ve diğer ürünlerden faydalanmak için bu posta mail adresinizi yorum olarak bırakın.size özel davetiyenizi gönderyim.yorumları yayınlamayacağım.adresleriniz gizli kalacak

not:nette bu sabunlar için bulduğum haberi olduğu gibi yayınlıyorum.

Bıktım Sabununu Üreten Mardinli Usta

Mardinli sabun ustası Mehmet Dede’nin ürettiği bıttım sabununu dünyanın ünlüleri kullanıyor. El yapımı imalathanesinde ürettiği bıttım sabunlarını başta ABD olmak üzere, Japonya İngiltere, İspanya ve Almanya’ya ihracat eden Mardinli bıttım sabunu üreticisi Mehmet Dede İngiltere prensi Prens Charles’tan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı ABDullah Gül’e de bıttım sabunu gönderdi.
Dünyanın birçok ülkesine özel sipariş üzerine bıttım sabunu gönderen Mardin’li sabuncu ustası 38 yaşındaki Mehmet Dede, baba mesleği olarak 20 yıldan beri bu mesleği icraa ettiğini belirterek, ürettiği başta bıttım, melengiç ve defne sabunlarını dünyanın birçok ülkesine özel sipariş üzerine gönderdiğini söyledi.
Mardin’i ziyaret eden birçok ünlü kendisinin ürettiği sabunlardan sipariş verdiğini ifade eden Dede, “Mardin’i 2004 yılında ziyaret eden İngiltere Prensi Prens Charles bile bıttım sabunu aldı. Hala da İngiltere’den özel olarak sipariş edilen bıttım sabunu gönderiyorum. Prens Charles’ten sonra şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhurbaşkanı ABDullah Gül’e de bıttım sabunu gönderdim. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Mardin’e gelen Japonya büyük elçiliği görevliler benden bıttım sabunu alarak ülkelerine gönderdiler. Şu sıralar birçok Arap ülkesinden yoğun bir bıtım sabunu talebi var. Özellikle Arap şeyhlerin yoğun ilgi gösterdiği bıttım sabuna olan talebi karşılamaya çalışıyoruz.” dedi
BITTIM SABUNU SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLÜYOR
Ürettiği sabunlarının hiç bir yan etkisi olmadığını belirten Dede, “Bıttım sabunu üretimi tamamıyla doğal ürünlerden oluştuğu için hiç bir yan etkisi yok. Sabunumuz Mardin’e kente gelen bütün yerli ve yabancı turistlerin aradığı ürün haline geldi. Bin bir derde deva olarak tabir edilip, herkese tavsiye edilen bıttım sabununu kendi küçük el yapımı imalathanemizde oluşturduğumuz farklı kalıplarla üretiyoruz.” diye konuştu.
Dede, “Sabun yabani fıstık (bıttım) yağı, melengiç karışımından yapılıyor. Bu iki bitki dışında kesinlikle başka katkı maddelerinin karışımı yapılmıyor. Aynı zamanda kepeği, deri dökülmelerini ve saç dökülmelerini önleyici faktöre sahip. Bıttım sabunu, bölgede ‘Botan sabunu’ olarak bilinmektedir. Sabunun asıl vatanı, Mardin Botan bölgesidir. Bu bölge, Mardin’den Şırnak’ın Cizre ilçesine kadar yayılmaktadır. Tamamıyla doğal ürünlerden üretildiği için yan etkisi bulunmuyor. Saçları besliyor ve yumuşak hale getiriyor. Saç dökülmesini önlüyor ve beyaz saçlara doğal güç vererek, siyahlaşmasına neden olmaktadır. Şu anda bıttım sabunundan sonra melengiç, badem, fıstıktan sabun üretimine geçtik. Bu ürünlerden de çok kaliteli sabunlar ürettik. 50 santimetre boyunda 40 santimetre ebadında olan bıttım sabununu üretmek için 1 hafta boyunca çalışıyorum. Yani anlaşılacağı gibi, bu sabunu üretmek, maharetin yanında sabır da gerektirir.” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok: